Bank Pocztowy wspiera obywateli Ukrainy

Bank Pocztowy w liczbach, Nowości, zmiany, wyróżnienia dla oferty, Promocje, marketing, sponsoring, O Banku Pocztowym

Bank Pocztowy, podobnie jak większość polskich instytucji i obywateli, wspiera ukraińskie rodziny, m.in. uruchamiając dla nich dodatkowe usługi bez opłat czy organizując wśród pracowników zbiórki darów rzeczowych. Od 1 marca 2022 r. mieszkańcy Ukrainy mogą zakładać w Banku darmowe konta osobiste, okazując tylko paszport. Bank nie będzie także pobierał opłat za międzynarodowe przelewy SWIFT na Ukrainę. Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z  usług w oddziałach Banku, ale także we wszystkich placówkach Poczty Polskiej na terenie całej Polski.

Do otwarcia konta w Banku Pocztowym przez obywateli Ukrainy wystarczy teraz tylko paszport. Bank znosi opłaty za prowadzenie tych nowo otwieranych rachunków oraz obsługę wydawanych do nich kart płatniczych do 28 lutego 2023 r.  Ponadto, do 31 maja 2022 r. zwalnia z opłaty wszystkie przelewy SWIFT wychodzące do Ukrainy z ROR klientów detalicznych. Z kolei obywatele Ukrainy, którzy otworzą ROR w Banku, będą korzystali z darmowych przelewów SWIFT przez 12 miesięcy, tj. do 28 lutego 2023 r. Bank zapewnia obsługę w języku ukraińskim poprzez infolinię  pod numerem: 52 328 07 97.


Pracownicy Banku Pocztowego rozpoczęli także w całej Polsce zbiórki darów rzeczowych, które za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Do Centrali Banku w Warszawie oraz Bydgoszczy trafia już pierwsza żywność, środki higieniczne, środki opatrunkowe, nakolanniki, telefony czy ładowarki do telefonów.

- Zrobimy co w naszej mocy, aby podobnie jak cała Polska, pomóc naszym przyjaciołom i ich rodzinom z Ukrainy. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci brutalną wojną u naszego wschodniego sąsiada. Teraz liczy się każda pomoc i odruch serca dla ofiar rosyjskiej agresji. Bank Pocztowy i jego pracownicy dołączają  do tej inicjatywy - komentuje Jakub Słupiński, Prezes Zarządu Banku Pocztowego.

- W tak tragicznej sytuacji, jaką obserwujemy w związku z rosyjską napaścią na Ukrainę nikt nie powinien pozostawać obojętny. W pełni solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami, pomagamy i stwarzamy możliwości do pomocy. Wspólnie możemy więcej – mówi Marcin Ledworowski, Członek Zarządu Banku Pocztowego odpowiedzialny za biznes oraz IT.

Bank Pocztowy planuje także z Pocztą Polską wyraźne zmniejszenie opłat za przekazy międzynarodowe Moneygram. Bank już od kilku lat świadczy usługi i posiada dedykowaną ofertę dla obywateli Ukrainy. Można się z nią zapoznać na ukraińskiej wersji strony www Banku. Bank Pocztowy wśród swoich klientów ma 11 tysięcy obywateli Ukrainy.

Warto przypomnieć, że środki zgromadzone także przez cudzoziemców na rachunkach w Banku Pocztowym są całkowicie bezpieczne. Są one w pełni gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości kwoty 100 000 euro.

Drukuj komunikat