Karty dla Banku Pocztowego produkuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych

Bank Pocztowy w liczbach, Nowości, zmiany, wyróżnienia dla oferty, Promocje, marketing, sponsoring, O Banku Pocztowym

W kwietniu br. pierwsze spersonalizowane przez PWPW  karty płatnicze trafiły do Klientów Banku Pocztowego. To efekt współpracy zapoczątkowanej w ubiegłym roku, w ramach której Wytwórnia wyprodukuje i spersonalizuje dla Klientów Banku ponad 800 tys. kart dualnych, umożliwiających dokonywanie płatności stykowych oraz zbliżeniowych.

W ramach zapoczątkowanej w sierpniu 2017 r. współpracy, po wygranym przez PWPW przetargu,  została zawarta Umowa z Bankiem Pocztowym, zakładająca, że PWPW przez kolejnych 6 lat będzie dostarczać Bankowi karty płatnicze. Bank powierzył Wytwórni zarówno produkcję, jak i personalizację kart.

– Produkcją kart dla Banku Pocztowego zajmuje się Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych - Spółka Skarbu Państwa, jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw branży security printing w Europie. Bardzo dobrze oceniamy naszą dotychczasową współpracę. PWPW w naszej ocenie daje gwarancję bezpieczeństwa i wysokiej jakości, której oczekujemy od naszych dostawców. Przypomnę, że karta Banku Pocztowego uznana została za „Najładniejszą polską kartę 2017 r.” podczas Polskiej Gali Digital Payments - spotkania środowiska osób i firm związanych z polskim rynkiem kartowym, towarzyszącego Konferencji Central European Digital Payments – mówi Sławomir Zawadzki, Prezes Zarządu Banku Pocztowego.

Dotychczas kontrakty Wytwórni obejmowały głównie personalizację kart płatniczych oraz produkcję kart z paskiem magnetycznym. W ramach zamówienia PWPW dostarczy Bankowi Pocztowemu ponad 800 tys. kart dualnych, pozwalających na dokonywanie płatności zarówno stykowych, jak i zbliżeniowych.

– Bardzo się cieszę, że dostarczamy karty dualne dla Banku, dzięki czemu znacząco zaznaczamy swoją obecność w segmencie rynku, w którym do tej pory prym wiodły podmioty z kapitałem zagranicznym. To dobrze rokuje na przyszłość. Dotychczasowa współpraca z Bankiem Pocztowym układa się bardzo dobrze – powiedział Tomasz Karusewicz, Członek Rady Nadzorczej delegowany do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu PWPW S.A.

PWPW zapewnia krótkie terminy realizacji zleceń na produkcję kart plastikowych, oferując jednocześnie atrakcyjne ceny.

Drukuj komunikat