Bank Pocztowy Najlepszym Bankiem Małym i Średnim

Bank Pocztowy w liczbach, Nowości, zmiany, wyróżnienia dla oferty, Promocje, marketing, sponsoring, O Banku Pocztowym

Prestiżową nagrodę podczas IV Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości– dla Najlepszego Banku Małego i Średniego w 2014 r. otrzymał Bank Pocztowy. Jury konkursowe doceniło dynamiczny rozwój Banku Pocztowego w ostatnich latach.

Bank został wyróżniony „Za osiągany w kolejnych latach dynamiczny rozwój oraz odważne wyznaczanie trendów rynkowych, jak wprowadzenie Pocztowego Konta ZawszeDarmowego – pierwszego w Polsce rachunku z dożywotnią, bezwarunkową gwarancją braku opłat za prowadzenie.”

Kategoria, w której zwyciężył Bank Pocztowy obejmowała banki z kapitałem własnym do 3 mld zł.

Od września do  grudnia 2014 r. Bank Pocztowy otworzył ponad 90 tys. rachunków, a w całym roku niemal 240 tys. Pośród otwieranych w Banku w ostatnim czasie kont, ok. 90% stanowi wyróżnione w konkursie Pocztowe Konto ZawszeDarmowe.

W ostatnich 5 latach suma bilansowa Banku Pocztowego wzrosła z 3,9 mld zł na koniec 2009 r. do 7,7 mld zł na koniec 2014 r. Saldo kredytów zwiększyło się z 1,9 mld zł w 2009 r. do 5,3 mld na koniec 2014 r. Klienci również chętnie powierzali Bankowi swoje środki – depozyty urosły na przestrzeni 5 lat z 3,2 mld zł do 6,5 mld zł.

To kolejna nagroda przyznana Bankowi Pocztowemu przez kapitułę Liderów Świata Bankowości w ostatnich latach. Poprzednio, w 2013 r. Bank otrzymał nagrody w Kategoriach: Najlepszy Bank oraz Najlepszy Bank Mały i Średni.

Drukuj komunikat