Bank Pocztowy nawiązuje współpracę z Open Finance

Bank Pocztowy w liczbach, Nowości, zmiany, wyróżnienia dla oferty, Promocje, marketing, sponsoring, O Banku Pocztowym

5 lutego Bank Pocztowy podpisał umowę z Open Finance, w ramach której oferta hipoteczna banku będzie dostępna w sieci pośrednika w bardzo korzystnej dla Klientów cenie: z marżą już od 1%.

Mimo trudnej sytuacji na rynkach finansowych oferta hipoteczna Banku Pocztowego pozostaje wciąż bardzo atrakcyjna. Marże dla kredytów nie uległy zmianie - zawierają się w przedziale od 1% do 1,8 %. Również wskaźnik LTV, określający wysokość kredytu czy pożyczki w stosunku do wartości zabezpieczeń, utrzymuje się na wysokim poziomie - do 100%, co stawia ofertę banku wśród najlepszych na rynku.

Open Finance to pierwszy pośrednik, z którym rozpoczynamy współpracę. Bank Pocztowy nie ma dziś trudności ze swoim portfelem hipotecznym i chce w 2009 roku zaznaczyć swoją obecność na rynku kredytów hipotecznych. - mówi Szymon Midera, Wiceprezes Banku Pocztowego.

Dotychczas produkty hipoteczne były dostępne w  sieci własnej Banku. Sieć własna liczy 57 placówek, w każdej z nich znajduje się certyfikowany doradca hipoteczny, który współpracuje z pośrednikami. W ofercie Banku Pocztowego znaleźć można kredyt mieszkaniowy, pożyczkę hipoteczną oraz kredyt mieszkaniowy z dopłatami do odsetek z budżetu państwa. Bank kredytuje nawet do 100 % wartości inwestycji. Zaletą kredytu jest możliwość aż 36-miesięcznej karencji spłaty. Prowizje od udzielonych kredytów mogą być negocjowane przez Klienta, a dodatkowo Bank Pocztowy daje możliwość jednorazowych - aż 12-miesięcznych „wakacji kredytowych", czyli prolongaty w spłacie kredytu.

Na koniec br. planujemy przekroczyć saldo kredytów hipotecznych na poziomie 420 mln PLN Chcemy szczególnie aktywnie zaangażować się w sprzedaż kredytu mieszkaniowego z dopłatami do oprocentowania w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim"- mówi Szymon Midera.

W tym roku obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania kredytami z dopłatami. Rozszerzenie naszej oferty o ten produkt Banku Pocztowego przyczyni się do zwiększenia dostępności tego rodzaju kredytów dla naszych klientów. Standardowa oferta Banku Pocztowego poszerza też gamę kredytów złotowych dostępnych w naszych oddziałach - mówi Aleksandra Łukasiewicz, Członek Zarządu Open Finance SA.

W styczniu weszła w życie nowelizacja ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania, podnosząca próg wymaganej ceny za metr kwadratowy. Z oferowanego przez Bank Pocztowy kredytu, który dzięki podpisanej umowie będzie teraz dostępny również za pośrednictwem Open Finance będzie mogło skorzystać znacznie więcej osób.

Drukuj komunikat