Zgoda KNF dla Roberta Kuraszkiewicza

Bank Pocztowy w liczbach, Nowości, zmiany, wyróżnienia dla oferty, O Banku Pocztowym

Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu 25 czerwca 2019 r. jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Roberta Kuraszkiewicza na stanowisko Prezesa Zarządu Banku Pocztowego S.A.

Podczas 28. Posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 25 czerwca2019 r., Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Roberta Kuraszkiewicza na stanowisko Prezesa Zarządu Banku Pocztowego S.A.

Robert Kuraszkiewicz z Bankiem Pocztowym związany jest od 2016 r. Od stycznia 2019 r. jednocześnie pełni obowiązki Prezesa Zarządu oraz sprawuje funkcję Wiceprezesa Zarządu Banku Pocztowego S.A. Na Wiceprezesa Zarządu Banku powołany został w lipcu 2017 r., a od czerwca 2016 r. sprawował funkcję Członka Zarządu.
Wcześniej przez rok pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w firmie Student Depot Sp. z o.o. odpowiadając za rozwój sieci prywatnych domów studenckich. W latach 2012 – 2016 związany ze Stowarzyszeniem Energii Odnawialnej, najpierw na stanowisku Wiceprezesa Zarządu, a przez ostanie dwa lata na stanowisku Prezesa Zarządu. Od 2006 r. do 2016 r. współpracował z największymi inwestorami w sektorze energii odnawialnej w Polsce, w tym m.in. z GEO Renewables Sp. z o.o, odpowiadając za pozyskiwanie finansowania dla farm wiatrowych oraz EDP Renewables Polska Sp. z o.o. W latach 2013-2014 związany z firmą High Tech Project Sp. z o.o., gdzie zajmował stanowisko Prezesa Zarządu. W latach 2002 – 2006 pełnił funkcje Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu Spółki ContactPoint Sp. z o.o., będącej jednym z pierwszych podmiotów w Polsce zajmujących się rozwojem outsourcingu i budowaniem systemów CRM. Był Członkiem wielu Rad Nadzorczych spółek kapitałowych, m.in. KGHM, XIV NFI, Skystone Capital, a w latach 1999-2000 również Banku Pocztowego.

Robert Kuraszkiewicz jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach East Central European Scholarship Program studiował finanse na University of Wisconisn Lacrosse. Uzyskał certyfikat Georgetown University Washington DC w zakresie Financial Management. W roku 1998 odbył praktyki w prestiżowym Center for Strategic and International Studies w Waszyngtonie.

Więcej informacji na temat Zarządu Banku Pocztowego S.A. znaleźć można TUTAJ.

Drukuj komunikat