Kredyt termomodernizacyjny w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy w liczbach, Nowości, zmiany, wyróżnienia dla oferty, O Banku Pocztowym

Od 19 marca br. inwestor może do kredytu otrzymać pomoc państwa w postaci premii remontowej.

Bank Pocztowy jest jednym z czołowych banków finansujących przedsięwzięcia, mające na celu zmniejszenie zapotrzebowania budynków na energię. 19 marca br. weszła w życie nowa Ustawa o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Zastąpiła ona Ustawę z 1998 r., znosząc m.in. wymóg posiadania wkładu własnego, który dotychczas musiał stanowić co najmniej 20% kosztów inwestycji. Dzięki temu inwestorzy mogą teraz uzyskać kredyt w wysokości nawet 100% kosztów termomodernizacji.

Ustawa wprowadza także nowe formy pomocy dla inwestorów, dzięki czemu w Banku Pocztowym można teraz uzyskać kredyt z państwową dopłatą również do przedsięwzięć remontowych. Zmianie uległa też wysokość możliwej do uzyskania premii termomodernizacyjnej.

Wysokość przyznawanej premii termomodernizacyjnej wynosi obecnie 20% wykorzystanego kredytu, jednak nie więcej niż 16% kosztów poniesionych na realizację przedsięwzięcia i dwukrotność spodziewanych rocznych oszczędności kosztów energii. W przypadku premii remontowej jej wysokość stanowi 20% kwoty kredytu wykorzystanego na remont, jednak nie więcej niż 15% poniesionych kosztów przedsięwzięcia - mówi Jarosław Gawroński, zastępca dyrektora Departamentu Klientów Instytucjonalnych i Bankowości Transakcyjnej w Banku Pocztowym. Zarówno w przypadku premii termomodernizacyjnej, jak i remontowej, warunkiem ich uzyskania jest przedstawienie wyników audytu, który zostanie pozytywnie zweryfikowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Bank Pocztowy S.A. plasuje się w pierwszej czwórce banków przyznających kredyt termomodernizacyjny - mówi Jarosław Gawroński. W 2008 r. udzieliliśmy tych kredytów z łączną kwotą premii 5,5 mln zł,  przyznanych w ramach funduszu termomodernizacyjnego BGK. Sądzimy, że nowa Ustawa w kształcie dającym możliwość uzyskania również premii remontowej wpłynie na znaczne zwiększenie tej kwoty- dodaje.

Bank Pocztowy udziela kredyty termomodernizacyjne z premiami przyznawanymi przez Bank Gospodarstwa Krajowego od 1999 r.

Drukuj komunikat