200 000 ROR-ów w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy w liczbach, O Banku Pocztowym

Liczba rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych klientów indywidualnych w Banku Pocztowym przekroczyła w czerwcu 200 000.

Coraz więcej klientów decyduje się na otwarcie znajdujących się w ofercie Banku pocztowych rachunków osobistych. Od początku roku Bankowi Pocztowemu przybyło ponad 10 tys. kont. Największą popularnością cieszą się Konta Standard,  których otwartych jest już ponad 122 tys. Stanowi to 61% wszystkich otwartych w Banku Pocztowym ROR-ów. Spośród łącznej liczby rachunków klientów indywidualnych 36% to Pocztowe Konta Nestor, a pozostałe 3% to rachunki typu Plus.

Rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy w Banku Pocztowym już przy minimalnej aktywności klienta może być bezpłatny. Wystarczy, że w danym miesiącu kartą płatniczą wydaną do rachunku zostaną wykonane operacje bezgotówkowe o łącznej wartości min. 500 zł dla Pocztowych Kont Standard i Nestor lub min. 1000 zł dla Pocztowego Konta Plus. W Koncie Plus wszystkie przelewy i polecenia zapłaty klient wykonuje za 0 zł. 

Wyróżnikiem oferty Banku Pocztowego jest dostęp do wszystkich rachunków za pośrednictwem najszerszej w Polsce sieci placówek pocztowych oraz oddziałów Banku Pocztowego. Klienci mogą korzystać z konta także za pośrednictwem internetu i telefonu. Jednocześnie bank zapewnia bezpłatny dostęp do gotówki w blisko 11 tys. punktów - 6 tys. terminali pocztowych i prawie 5 tys. bankomatów Banku Pocztowego, PKO BP, Euronetu, Cash4You i Kredyt Banku. Istnieje również możliwość dostarczenia gotówki pod wskazany adres - dla użytkowników konta Nestor usługa ta jest bezpłatna.

Drukuj komunikat