200 mln w 3 miesiące

Bank Pocztowy w liczbach

Na Nowym Końce Oszczędnościowym w Banku Pocztowym przeszło 45 tys. klientów zdeponowało ponad 200 mln zł.

W ciągu 3 miesięcy klienci otworzyli 40 tys. rachunków NKO. Saldo zebranych na Koncie depozytów przekroczyło 200 mln zł. Potwierdziło się, że Nowe Konto Oszczędnościowe Banku Pocztowego to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą pewnie ulokować swoje pieniądze.

To, że nasza oferta wyróżnia się na tle rynku, potwierdza fakt, iż 65% ulokowanych na NKO środków to oszczędności nowych klientów Banku Pocztowego. Cieszy nas, że spora część kont zakładana jest w sieci pocztowej - mówi Jacek Pomorski, Dyrektor Zarządzający Departamentu Bankowości Detalicznej. Nie spoczywamy jednak na laurach i proponujemy kolejne udogodnienia. Od stycznia daliśmy aktywnym klientom naszego banku możliwość podniesienia oprocentowania na NKO nawet do 8% - w ramach programu ‘Ekstra Procent'. W mediach od początku stycznia trwa kampania promująca ten program - dodaje.

Nowe Konto Oszczędnościowego w Banku Pocztowym gwarantuje oprocentowanie według stawki zmiennej na poziomie 6% w skali roku już od pierwszej złotówki, z miesięczną kapitalizacją odsetek. Uczestnicy programu ‘Ekstra Procent' dokonując płatności bezgotówkowych kartą Banku Pocztowego, mogą podnieść oprocentowanie oszczędności do 8%. NKO umożliwia dokonanie nawet trzech w miesiącu bezpłatnych operacji wypłat bądź przelewów. O atrakcyjności Nowego Konta Oszczędnościowego w Banku Pocztowym, oprócz wysokiego oprocentowania, decyduje także szeroki wachlarz możliwości zarządzania rachunkiem. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja ‘zawsze wiesz ile masz!', realizowana przez usługę PocztowySMS. Dzięki niej, w dowolnym miejscu i czasie, można w łatwy sposób sprawdzić stan swoich oszczędności.

Nowe Konto Oszczędnościowe dostępne jest w Oddziałach Banku, Sieci Placówek Pocztowych w całym kraju, poprzez Infolinię (0 801 100 500), lub za pośrednictwem www.pocztowy.pl

Bank Pocztowy powstał w 1990 roku w Bydgoszczy. Jego akcjonariuszami są p.p.u.p. Poczta Polska (75% minus jedna akcja) oraz PKO Bank Polski S.A. (25% plus jedna akcja). Bank Pocztowy posiada największą  w Polsce liczbę punktów pozwalających na wypłatę gotówki bez prowizji. Mocną stroną Pocztowego jest bankowość elektroniczna Pocztowy24.pl, umożliwiająca dostęp do konta 24 godziny na dobę. Bank Pocztowy jako pierwszy w Polsce otworzył internetowy sklep z lokatami. Pod adresem Lokaty-Online.pl można zakupić produkty oszczędnościowe całkowicie przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Bank Pocztowy, jako jedyny na rynku, oferuje dostarczenie gotówki pod wskazany adres.

Drukuj komunikat