teaser.jpg

r.

Magdalena Nawara wśród „TOP 10 kobiet rynku finansowego”

Członek Zarządu Banku Pocztowego Magdalena Nawara, odpowiadająca za obszar ryzyka i operacji uznana została jedną z TOP 10-ciu menadżerek na polskim rynku kapitałowym.

Wyboru „TOP 10 kobiet rynku finansowego”, wśród których znalazła się Magdalena Nawara, Członek Zarządu Banku Pocztowego, dokonali w internetowym głosowaniu czytelnicy, obserwatorzy polskiego rynku kapitałowego. Poza branżą bankową, laureatkami zestawienia najskuteczniejszych i najbardziej wpływowych menadżerek w Polsce zostały kobiety, które na co dzień zarządzają m.in. Giełdą Papierów Wartościowych, firmami brokerskimi, IT, czy konsultingowymi.

- Kobietom, które chcą się rozwijać w tym kierunku i w przyszłości piastować stanowiska menedżerskie, mogę doradzić, aby przestały myśleć, że sobie nie poradzą. Tym bardziej, aby przestały myśleć w kategorii, że są kobietami, a finanse to męski świat. Liczne grono kobiet, które zostały wymienione w tym konkursie, jak też wiele moich koleżanek w branży jest dowodem na to, że można sobie świetnie poradzić. Należy wierzyć w siebie i realizowane projekty, angażować innych ludzi do współpracy i najzwyczajniej przygotować się na ciężką pracę – mówi Magdalena Nawara, Członek Zarządu Banku Pocztowego.

Wyróżnienia dla „TOP 10 kobiet rynku finansowego” wręczone zostały 31 maja 2016 r. podczas tegorocznego kongresu „Parkietu”. Wydarzeniu towarzyszyła debata z udziałem laureatek pt.” Giełda jest kobietą, czyli o inwestowaniu i zarządzaniu przez kobiety".

Magdalena Nawara jako Członek Zarządu Banku Pocztowego, odpowiada za obszar ryzyka i operacji.

Na to stanowisko powołana została w marcu 2016 r. Z Bankiem Pocztowym związana jest jednak dłużej, od lutego 2011 roku, początkowo na stanowisku Dyrektora Departamentu Ryzyka Rynkowego, Operacyjnego i ICAAP. W 2012 r. objęła funkcję Dyrektora Zarządzającego Pionem Ryzyka, odpowiadając m.in. za: wdrożenie kompleksowej strategii zarządzania ryzykiem wspierającej realizacje inicjatyw biznesowych, zapewnienie efektywnego systemu podejmowania decyzji kredytowych, prewindykacji, windykacji i restrukturyzacji wierzytelności, proces ICAAP, a także wdrażanie rozwiązań umożliwiających efektywne zarządzanie ryzykiem kredytowym, płynności, rynkowym i operacyjnym.  Wcześniej przez ponad 10 lat (1999 - 2011) pracowała w Banku BPH w obszarze zarządzania ryzykiem rynkowym i płynności, uczestnicząc m.in w procesach fuzji i podziału Banku. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku finanse i bankowość.


Załączniki

Magdalena Nawara.png

Magdalena Nawara.png

Magdalena Nawara.png

rozmiar pliku: 42,5 kB

Kontakt dla mediów

Bartosz Trzciński

Rzecznik Prasowy

b.trzcinski@pocztowy.pl